Dallime mes rishikimeve të "Organizata e Kombeve të Bashkuara"

[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
=== Këshilli i Kujdestarisë ===
Eshte nje organ i suprimuar ne kuadrin e OKB. Ai konsiderohej si teper efektiv ne vitet 60 - 70 gjate kalimit nga sistemi i kolonizimit ne fitimin e pavaresise ne vendet e Afrikes dhe Azise.
MUT KAK
 
=== Sekretariati ===
Anonymous user