Ndryshimi mes inspektimeve të "Enis Sulstarova"

No change in size ,  6 vjet më parë
[[Libra]]t e shkruar prej tij janë:
*"Ligjërimi nacionalist në Shqipëri: Rilindja Kombëtare, komunizmi dhe paskomunizmi", (2003).
*"Arratisje nga Lindja: Orientalizmi shqiptar nga Naimi te Kadareja", (2006,; 2007,; 2013).
*"Në pasqyrën e Oksidentit, studime dhe artikuj", (2010).
*"Jam Evropë! Intelektualët dhe ideja e Evropës në vitet 1918–1939 dhe 1989-2006", (2012).
Anonymous user