Ndryshimi mes inspektimeve të "Terminator 3: Rise of the Machines"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{| class="wikitable"
|-
!Terminator 3: Rise of the Machines
|-
|[[File:Terminator 3 Rise of the Machines movie.jpg]]
|-
|Drjetori [[Jonathan Mostow]]
|-
|Producentet [[Mariko Kassar]] dhe [[Hal Lieberman]]
|-
|Rexhija dhe Skenari [[James Cameron]]&[[Tedi Sarafian]]
|-
|Interptojn
:[[Arnold Schwarzenegger]]
:[[Nick Stahl]]
:[[Carlie Danes]]
:[[Kristanna Loken]]
|-
|Muzika [[Marco Beltrami]]
|-
|Kinematografi [[Don Burgess]]
|-
|Edituan Filmin [[Nil Travis]] dhe [[Nicolas Travis]]
|-
|Studio e Realizmit [[C2Production]]
|-
|Shperndris [[Warner Bros]],[[Columbia Pictures]]
|-
|Realzimi i Filmit 22 [[Korrik]] [[2003]]
|-
|Kohzhatja 109 Minuta
|-
|Gjuha [[Anglishtja]]
|-
|Bugjeti i Filmit 170$Milon
|}
 
{{Infobox Film
:Ky Film esht vazhdimsia e Filmit [[Terminator 2: Judgment Day]]
:Vazhdimsia| eemri Ktij Filmi esht = [[Terminator Salvation3: Rise of the Machines]]
!| figura = [[Skeda:Terminator 3: Rise of the Machines movie.jpg]]
| titulli = posteri i filmit
| viti = {{F|2003}}
|Drjetori regjisori = [[Jonathan Mostow]]
| producenti = [[Mario Kassar]] <br /> [[Hal Lieberman]] <br /> [[Joel B. Michaels]] <br /> [[Andrew G. Vajna]] <br /> [[Colin Williams]]
| autori = [[John Brancato]] <br /> [[Michael Ferris]] <br /> [[James Cameron]]
| kallëzuesi =
| aktori = [[Arnold Schwarzenegger]] <br /> [[Nick Stahl]] <br /> [[Claire Danes]] <br /> [[Claire Danes]] <br /> [[Kristanna Loken]]
| muzika = [[Marco Beltrami]] <br /> [[Brad Fiedel]] {tema}
|Kinematografi kinematografia = [[Don Burgess]]
| cutter = [[Nicolas de Toth]] <br /> [[Neil Travis]]
|Shperndris shpërndarësi = [[Warner Bros. Pictures]], <br /> [[Columbia Pictures]]
| data e lëshimit = [[2 Korrik]] 2003
| zgjatja = 109 minuta
| shteti = {{USA}}
| gjuha = [[Gjuha angleze|Anglisht]]
:Ky Film| eshtI_parapritur_nga vazhdimsia e Filmit= ''[[Terminator 2: Judgment Day]]''
| I_ndjekur_nga = [[Terminator Salvation]]
| webfaqja =
| amg_id =
| imdb_id = http://www.imdb.com/title/tt0181852/?ref_=nv_sr_4
|}}
 
 
Terminator 3: Rise i Machines, shkurtuar zakonisht si T3, është një veprim 2003 science fiction film me regji të [[Jonathan Mostow ]]dhe Kasta e Aktorve [[Arnold Schwarzenegger]], Nick Stahl, Claire Danes dhe Kristanna Loken. Ajo është vazhdim i dytë për të [[Terminator (1984)]]. Filmi u lirua në Shtetet e Bashkuara më 2 korrik, 2003. Ai u lirua nga [[Warner Bros Pictures]] në [[Shtetet e Bashkuara]] dhe [[Columbia Pictures]] në rajone të tjera.