Dallime mes rishikimeve të "5 Prill"

45 bytes added ,  7 vjet më parë
v
v (Bot: Migrating 152 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2507 (translate me))
== Lindje ==
* [[1937]] - [[Colin Powell]], politikan dhe gjenerall amerikan
* [[1983]] - [[Artan Latif]] portier kosovar
 
== Vdekje ==