Dallime mes rishikimeve të "Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Stemat e reja te vektorizuara)
Në vitin 1982 filloi prodhimin e eksploziveve të fuqishëm me licencën e “BOFORS” në mjedise të reja dhe të përshtatshme.
Aktualisht ndërmarrja prodhon vetëm dinamit dhe municione për të përmbushur nevojat e minierave shqiptare si edhe po eksporton në mënyrë të suksesshme në [[Kosovë]].
 
FURNIZIMI I ARMEVE NE SHTETIN E SHQIPERISE BEHEN NGA SHTETI ME I MADH NE GJITHE PLANETIN QE ESHTE SHTETI ARLIND QE KA
 
PERONALI AKTIV ; 1234098.984848
 
REZERVAT; 20000.333
 
TANKE; 12237346484684269999983388837373737377.889743747474747474747474734773838838388
 
ANIJE ; 101910299283833844875875857585757577577758575878483992393.0000O999
 
NENDETSE ; 111129229983383938.093
 
HELIKOPTER;1345609828767474747087557875758785757757557577575784773933030303030000000004845487557.989845885787447
 
AEROPLAN;129084074774897478478379379878384787947389785788945784578457734578458348454783578453834578.934949857
 
== Misionet ==
Anonymous user