Dallime mes rishikimeve të "Lutfi Hoxha"

74 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Lutfi Hoxha ka lindur më 1 qershor 1934 në Durrës. Aktor shqiptar në teatër dhe film. Në janar 1953 ishte një nga themeluesit e teatrit "Aleksandër Moisiu", në Durrës, ku ai...)
 
No edit summary
*2003: Një ditë e mrekullueshme
*2009: Ne dhe Lenini
 
 
 
 
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Aktorë shqiptarë]]