Dallime mes rishikimeve të "Lutfi Hoxha"

38 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Lutfi Hoxha.jpg|thumb|200px]]
Lutfi Hoxha ka lindur më 1 qershor 1934 në Durrës. Aktor shqiptar në teatër dhe film. Në janar 1953 ishte një nga themeluesit e teatrit "Aleksandër Moisiu", në Durrës, ku ai luajti deri në fund të karrierës së tij artistike. Në vitin 1989 ka dalë në pension.