Dallime mes rishikimeve të "4 Qershor"

4 bytes removed ,  7 vjet më parë
 
== Lindje ==
* [[1738]] - [[George i III]], mretmbret iBritanisëi Britanisë së Madhe
* [[1816]] - [[Adele Muzzarelli]],këngë tarkëngëtar italiane
* [[1881]] - [[Natalia Gončarova]], piktore ruse
* [[1908]] - [[Jan Zdeněk Bartoš]], kompozitor çek
* [[1931]] - [[Antun Vrdoljak]], aktor dhe preoducentproducent kroattkroat
* [[1947]] - [[Viktor Klima]], politikan austriak
* [[1955]] - [[Val McDermid]], romansierromancier skocez
* [[1966]] - [[Cecilia Bartoli]], sopranistesoprano italiane
* [[1975]] - [[Angelina Jolie]] - [[Aktore]] nga [[ShBA]]