Ndryshimi mes inspektimeve të "Pula (shpend)"

17 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
U kthye versioni 1444876 i bërë nga 46.99.10.52 (diskutimet)
v (U kthye versioni 1444876 i bërë nga 46.99.10.52 (diskutimet))
}}
'''Pula''' është shpend shtëpiak e cila rritet nga njeriu për vezët dhe mishin e saj. Pulat ne dallim nga speciet e tjera të kafshëve shtëpiake kane disa veçori të çmueshme qe lidhen me :
* Riprodhimin e shpejte e të zgjeruar. ma honksh karin
* Rritje me dinamikë të lartë për njësi kohë.
* Hynë në prodhim për një periudhe të shkurtër kohë.