Ndryshimi mes inspektimeve të "Kalaja e Porto Palermos"

v
Reverted 1 edit by 63.240.3.52 (talk) identified as vandalism to last revision by Maja e Lëpjetës. (TW)
v (Reverted 1 edit by 63.240.3.52 (talk) identified as vandalism to last revision by Maja e Lëpjetës. (TW))
 
Kalaja eshte shume me e vjeter se Ali Pashaj, ai e ka restauruar, e ka patur ne kontroll kete pike dhe vetem si vizitor ka qene aty, nuk ka jetuar kurre aty. Kishen (shen Nikolla) nuk e ka bere ai ka qene atje, dhe gjelberimi nuk eshte gjithevjecar ne dimer thahet.
Ali Pasha, qiresi imadh i grekeve dhe turqve, Skipetar qe s'fliste ne gjuhen e memes por ne te semes.
 
[[Kategoria:Kala në Shqipëri]]