Dallime mes rishikimeve të "Richard Chamberlain"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{other people}} <!-- {{redirect|Richard Chamberlain}} --> {{Infobox person | name = Richard Chamberlain | image = Richard Chamberlain DF-ST-83-03559.jpg | ca...)
 
| image = [[Skeda:Richard Chamberlain DF-ST-83-03559.jpg|290px|Portret i aktorit]]
{{other people}}
 
<!-- {{redirect|Richard Chamberlain}} -->
{{Infobox person
| name = Richard Chamberlain
| image = Richard Chamberlain DF-ST-83-03559.jpg
| caption = Chamberlain (December 1982)
| birth_name = George Richard Chamberlain
| birth_date = {{Birth date and age|1934|03|31}}
| birth_place = [[Beverly Hills, California]], USA
| occupation = Actor
| years_active = 1958–present
| partner = {{nowrap|Martin Rabbett (1960s-2010)}}
}}
 
'''George Richard Chamberlain''' ([[Beverly Hills]] , [[31 mars]] [[1934]]) , është aktor i njohur amerikan i filmave legjendë të kinemasë shfaqur në tv shqiptar si seriali telefilm "Shogun" me motive nga [[Japonia]] dhe kryevepra e Aleksandër Dyma e realizuar në filmin me seri "[[Konti i Monte Kristos]]". Në Shtetet e Bashkuara u bë i njohur në si idhull i adoleshentëve duke luajtur rolin kryesor në Dr Kildare (1961 - 1966).