Dallime mes rishikimeve të "Alexandre Dumas"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Dumas pere print.jpg|thumb|Dumas pere print|300px|Shkrimtari Aleksandër Dyma]]
'''Alexandre Dumas''' ose Aleksandër Dyma - babai (Alexandre Dumas père) ishte shkrimtar i njohur franko-algjerian dhe autor i disa kryeveprave të letërsisë si [[Konti i Monte Kristos]] dhe [[Tre Muskutjerët]].
 
 
'''Alexandre Dumas''' ose Aleksandër Dyma - babai (Alexandre Dumas père) - [[24 korrik]] [[1802]] – [[5 Dhjetor]] [[1870]]) ishte shkrimtar i njohur franko-algjerian dhe autor i disa kryeveprave të letërsisë si [["Konti i Monte Kristos]]" dhe [["Tre Muskutjerët]]".