Ndryshimi mes inspektimeve të "Volejbolli"

45 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
U kthye versioni 1447196 i bërë nga Deizi (diskutimet)
v (Volejbolli eshte nje sport i njohur ne bote.)
v (U kthye versioni 1447196 i bërë nga Deizi (diskutimet))
Volejbolli eshte nje sport i njohur ne bote.
[[Skeda:Volleyball game.jpg|right|300px]]
[[Sport]] që luhet me [[top]] në të cilën dy ekipe të Kunderta garojnë në terenin ku është tërhequr rrjeta në mes.Qëlimi është hedhja e topit në anen e kundërt të rrjetës gjegjsisht në fushen e kundërshtarit në at mënyrë që kundershtari të mos arrij ta mbaj topin në ajr dhe se mos ta kthej në fushen e kundershtarit para se të bjerë në tokë.Loja luhet me seta në tri ose pes seta, do të thot me dy seta të fituar. Setat fitohen kur arrihen 25 poena por dallimi të jetë për dy poena. Seti fundit gjegjsisht i pesti luhet deri në pesëmbëdhjetë poena. Zakonisht ky lloj sporti luhet në ambiente të mbyllura.Referojnë dy dhe katër gjygjtarë...