Ndryshimi mes inspektimeve të "Deti"

32 bytes added ,  6 vjet më parë
v
Deti ka fillim por nuk ka fund.
v (Deti ka fillim por nuk ka fund.)
'''Det''' quhet hapësira shumë e madhe me [[ujë]] të [[krip]]ur, e që zakonisht është e rrethuar me [[tokë]] jo nga të gjitha anët dhe qëndron disi e veçuar. Pjesa më e madhe e rruzullit tokësor është e mbuluar me ujë të kripur.Deti së bashku me [[Liqeni|liqen1231321231321321321321321]]<nowiki/>se përfshihen në [[Hidrosfera|hidrosferë]]. Deti ka fillim por nuk ka fund.
 
 
13

edits