Dallime mes rishikimeve të "28 Qershor"

72 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 146 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2660 (translate me))
 
== Lindje ==
* [[1948]] - [[Kathy Bates]], aktore amerikane fituese e Academy Awards
* [[1867]] - [[Luixhi Pirandelo]], dramaturg dhe shkrimtar italian (v. [[1936]])
* [[1960]] - [[John Elway]], lojtar futbolli amerikan