Ndryshimi mes inspektimeve të "Pogradeci"

317 bytes added ,  6 vjet më parë
 
Aeroporti më i afërt është ai i Ohrit. Pogradeci është ndalimi i fundit i linjës hekurudhore [[Tirana|Tiranë]] - [[Durrësi|Durrës]] - [[Elbasani|Elbasan]] - [[Librazhdi|Librazhd]] - [[Pogradeci|Pogradec]]. Qyteti i Pogradecit është pjesë e [[Superstrada SH 3|Superstradës SH 3]], që shkon nga Tirana deri te pikën kufitare të [[Kapshtica|Kapshticës]] në [[Rrethi i Devollit|Devoll]] dhe vazhdon në [[Greqia|Greqi]].
 
Transporti më i ri është promovuar kohët e fundit për [[Pogradeci]]n bëhet fjalë për transportin ndër liqenor i cili u bë i mundur në datë 15 Qershor 2014 dhe është planifikuar vendosja e një linje trageti për sezonin turistik mes qytetit të [[Pogradeci]]t dhe atij të [[Ohri]]t në [[Maqedoni]] .
 
== Personalitete ==
2

edits