Dallime mes rishikimeve të "26 Qershor"

89 bytes added ,  7 vjet më parë
v
(U kthye versioni 1150548 i bërë nga ALONA27 (diskutimet))
* [[2006]] - [[Mali i Zi|Republika e Malit të Zi]] bëhet anëtari i 192 i [[Kombet e Bashkuara|Kombeve të Bashkuara]].
* [[2006]] - Zbulohet Kari sateliti natyror i Saturnit.
* 2012 - Fillojnë transmetimet dy kanalet digjitale '''RTSH HD''' dhe '''RTSH Sport.'''
== Lindje ==
* [[1824]] - [[William Thomson]], fizikant anglez
50

edits