Dallime mes rishikimeve të "Republika Çeke"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (pastrim)
| ANETAR =
}}
'''Republika ÇekeÇekisë''' (Republika Çeke) është një shtet në [[Evropë]]n Qëndrore. Ajo kufizohet me [[Poloni]]në në veri, me [[Austri]]në në jug, me [[Sllovaki]]në në lindje dhe me [[Gjermani]]në në perëndim.
 
== Historia ==
Anonymous user