Dallime mes rishikimeve të "Stendhal"

1.366 bytes added ,  7 vjet më parë
Faqe e re: '''Henri Beyle''', i njohur me pseudonimin Stendhal (shqiptohet [stɑ.dal] N 1), i lindur më 23 janar 1783 në Grenoble dhe vdiq 23 mars 1842 në Paris, është një shkrimtar francez...
(Faqe e re: '''Henri Beyle''', i njohur me pseudonimin Stendhal (shqiptohet [stɑ.dal] N 1), i lindur më 23 janar 1783 në Grenoble dhe vdiq 23 mars 1842 në Paris, është një shkrimtar francez...)
(Pa ndryshime)