Dallime mes rishikimeve të "Sailor Moon"

192 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
== Sinops ==
Protagonistja e serialit [[Sailor Moon]] është një vajzë 14 vjeçare që quhet Serena. Ajo takon një mace që flet, '''Luna''' e cila i tregon për identitetin e saj si [[Sailor Moon]], një luftëtare që është e destinuar të shpëtojë '''Tokën''' nga forcat e së keqes. Detyra e saj është që të gjejë princeshën e hënës. Gjatë rrugëtimit ajo takon luftëtaret e tjera '''Amy''', '''Raye''', '''Lita''', '''Mina''', '''Rini''' si dhe '''Njeriun me Maskë''', dashurinë e saj të vërtetë.Ne rrugetimin e saj ajo zbulon se eshte princesga e henes po gjithashtu edhe luftetaret e tjera jane princesha te planeteve te tyre.Rini eshte vajza e saj dhe e Njeriut me maske ne te ardhmen.
 
 
Anonymous user