Ndryshimi mes inspektimeve të "Valbona (fshat)"

13 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
}}
 
'''Valbona''' është një fshat në Alpet Shqiptare, 26 km nga [[Bajram Curri (qytet) |Bajram Curri]], [[Rrethi i Tropojës]]. Fshati është padushim një ndër atraktcionetatraktsionet më të preferuara turistike në Shqipërinë e veriut. [[Valbona (lumë) |Lumi Valbona]] qe kalon nëpër fshat dhe vet [[Lugina e Valbonës]] tërhjekintërheqin shumë vizitorë.
 
==RrenjetRrënjet e Valbones==
Emri i madh i Valbonës, aktualisht
përfshin rreth 37 shtëpi me
sotëm), por kur gjyqtarët shkuan
panë se çdo shtëpi nxirrte tym,
kjo i detyroi të jepnin verdiktin,
përkjo
i detyroi të jepnin verdiktin,
se toka u takonte atyre. Kjo ka
ndodhur rreth 300 vjet më