Ndryshimi mes inspektimeve të "Mehmet Aqif Ersoj"

ska përmbledhje të redaktimeve
{{Pa referenca}}
'''Mehmet Akif Ersoj''' ([[gjuha turke|turqisht]]: Mehmet Âkif Ersoy) është lindur në vitin [[1873]]. në [[Stambolli|Stamboll]], ndërsa vdiq në vitin [[1936]]. është shkrimtar me origjinë [[shqiptarët|shqiptare]], dhe autor i hymnit shtetëror të [[Turqia|Turqisë]].
== Biografia ==
Ndër shqiptarët që kanë bërë emër në fushën e letrave në Perandorinë Osmane, është edhe Mehmet Akif Ersioj, me origjinë nga Shushica e [[Pejë]]s, nga një familje intelektuali, myderizi.
Anonymous user