Ndryshimi mes inspektimeve të "Memli Kelmendi"

69 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Brenda ka dritë)
 
==Biografia==
 
'''Memli Kelmendi<nowiki>'''</nowiki> '''<nowiki><ref>http://http://www.musicalics.com/fr/node/485373</ref></nowiki> Lindi ne Pejë ne vitin 1986. Shkollen e ulët dhe te mesme e perfundoi në Pejë.
Që nga femijërija e hershme filloi të shquhej në lemin e muzikës: Fitues I festivalit të femijëve Peja 99; Fitues I festivalit të të rinjeve Peja 2000. Pas komponimeve të ndryshme në studion e tij private korri suksese me kengetarë të ndryshem të të gjitha zhanreve. Komponoi shumë kengë për fëmije dhe disa herë u shperblye me vendet e para, si në “Lyra Fest” etj. Me pastaj ishte pjesëmarrës në shumë festivale ku ndër te tjera është pjesëmarrës i rregult në festivalin e këngës së vjetër qytetare “Zambaku I Prizrenit”.
 
* Brenda ka dritë, 2014
 
<nowiki>==References==</nowiki>
<references/>
== * <nowiki>[http://http://www.musicalics.com/fr/node/485373]</nowiki> ==
== * <nowiki>[http://http://www.kultplus.com/?id=6&l=3105]</nowiki> ==
<nowiki>* [http://http://www.kultplus.com/?id=4&l=2918]</nowiki>
<nowiki>* [http://http://koha.net/?id=4&l=3357]</nowiki>
<nowiki>* [http://http://www.kosova-sot.info/kulture/ne-peje-u-mbajt-festivali-i-muzikes-elektroakustike]</nowiki>
* [http://www.kosova-sot.info/kulture/ne-peje-u-mbajt-festivali-i-muzikes-elektroakustike]
* [http://en.wikipedia.org/wiki/Stin%C3%AB_Dashurie]
 
<nowiki>==References==</nowiki>
 
== <nowiki><references/></nowiki> ==
 
== * <nowiki>[http://http://www.musicalics.com/fr/node/485373]</nowiki> ==
 
== * <nowiki>[http://http://www.kultplus.com/?id=6&l=3105]</nowiki> ==
<nowiki>* [http://http://www.kultplus.com/?id=4&l=2918]</nowiki>
 
<nowiki>* [http://http://koha.net/?id=4&l=3357]</nowiki>
 
<nowiki>* [http://http://www.kosova-sot.info/kulture/ne-peje-u-mbajt-festivali-i-muzikes-elektroakustike]</nowiki>
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]][[Kategoria:Kompozitorë shqiptarë]][[Kategoria:Kompozitorë të filmave]]
Anonymous user