Dallime mes rishikimeve të "Muzeu Arkeologjik Durrës"

ska përmbledhje të redaktimeve
{{Coord|41.311389|N|19.440278|E|display=title}}
[[Skeda:Muzeum Archeologiczne w Durrës 1.jpg|parapamje|300px|Muzeu Arkeologjik i Durrësit]]
'''Muzeu Arkeologjik i Durrësit''' u hap më [[13 mars]] [[1951]] në qytetin [[Durrësi]]t dhe është një nga muzetë më të rëndësishëm në Shqipëri.
 
== Pavionet ==
97

edits