Dallime mes rishikimeve të "Rënia e lirë"

14 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(shpejtesia e trupave ne renie te lire rritet me 9.8 m per sekonde)
No edit summary
Gjithash kemi edhe formulat e caktueme për rënien e lire. Pershendes Danielen
lame nam
flm per pershendetjen hahahha asgje te lutem
* v = v0 + gt
* h = v0t + gt²/2 (ku a = g dhe l = h)
Anonymous user