Dallime mes rishikimeve të "Jean-Baptiste Say"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Jean-Baptiste Say''' (Lion, 5 janar 1767 – Paris, 15 nëntor 1832) ka qenë një ekonomist francez. Say ka qenë ekonomisti klasik kryesor francez; ishte gjithasht...)
 
==Referenca dhe shënime==
{{reflist}}
[[Kategoria:Ekonomistë]][[Kategoria:Biografi francezësh]][[Kategoria:Lindje 1767]][[Kategoria:Vdekje 1832]]