Dallime mes rishikimeve të "Henrik Lacaj"

333 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
[[Kategoria:Dramaturgë shqiptarë]]
[[Kategoria:Leksikologë shqiptarë]]
'''Henrik Lacaj '''([[Shkodër]], [[11 shkurt]] [[1909]] - [[Tiranë]], [[12 Mars|12 mars]] [[1991]]) ka qenë arsimtar, përkthyes i klasikëve, leksikograf dhe pedagog shqiptar.
 
== Jeta ==
Lindi në Shkodër
 
shkollohet në Kolegjin Saverian të Jezuitëve dhe më tej studimet e larta i vazhdon në Universitetin e [[Pado |Pad]]
7.597

edits