Dallime mes rishikimeve të "Saint-Jérôme"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q141724)
No edit summary
| gjat_s =
| gjat_dr = W
| harta2 = Kanadaja
| harta_gjerësia2 = 200
| harta_përshkrimi2 =
| gjerësia = 45.783333
| gjatësia = -74
}}
'''Saint-Jérôme''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Laurentides]], provinca [[Kebek]], në [[Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 89.37 km² dhe popullsi 68456 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>