Dallime mes rishikimeve të "Henrik Lacaj"

71 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(e lashe me kaq qe t'i gjej burime per biografine)
'''Henrik Lacaj '''([[Shkodër]], [[11 shkurt]] [[1909]] - [[Tiranë]], [[12 Mars|12 mars]] [[1991]]) ka qenë arsimtar, përkthyes i klasikëve, leksikograf dhe pedagog shqiptar.
 
== Jeta ==
Lindi në Shkodër shkollohet në Kolegjin Saverian të Jezuitëve dhe më tej studimet e larta i vazhdon në Universitetin e [[Padova|Padovës]]. Studimet e larta nuk mundi t'i përfundojë, kthehet në atdhe...
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Lindje 1909]]
[[Kategoria:Dramaturgë shqiptarë]]
[[Kategoria:Leksikologë shqiptarë]]
[[Kategoria:Akademikë shqiptarë]]
'''Henrik Lacaj '''([[Shkodër]], [[11 shkurt]] [[1909]] - [[Tiranë]], [[12 Mars|12 mars]] [[1991]]) ka qenë arsimtar, përkthyes i klasikëve, leksikograf dhe pedagog shqiptar.
[[Kategoria:Njerëz nga Shkodra]]
 
== Jeta ==
Lindi në Shkodër shkollohet në Kolegjin Saverian të Jezuitëve dhe më tej studimet e larta i vazhdon në Universitetin e [[Padova|Padovës]]. Studimet e larta nuk mundi t'i përfundojë, kthehet në atdhe...
7.597

edits