Dallime mes rishikimeve të "Cornwall (Ontario)"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 18 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q956690 (translate me))
No edit summary
| nofka =
| motoja =
| figura = Cornwall ON 1.JPG
| figura_përshkrimi = Qendra e qytetit Cornwall
 
| flamuri_figura = Flag of Cornwall, Ontario.svg
| harta_gjerësia2 =
| harta_përshkrimi2 =
| gjerësia = 45.0139
| gjatësia = -74.74
}}
'''Cornwall''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry]], provinca [[Ontario]], në [[Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 61.52 km² dhe popullsi 46340 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>