Ndryshimi mes inspektimeve të "Normandia e Epërme"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Rajon në Francë |Rajoni = Normandia e Epërme |Flamuri_figura = |Flamuri_artikulli = |Stema_figura = Haute-normandie.PNG |Stema_artikul...)
 
|Harta = Haute-Normandie in France.svg
}}
 
 
'''Normandia e Epërme''' ([[Gjuha frënge|frën]]:Haute-Normandie ) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] i [[ Franca|Francës]] i krijuar në vitin [[1956]]. Rajoni përbëhet nga dy departamente, prefktura dhe qyteti më i madh i rajonit është [[Rouen]].
 
 
 
 
{{...}}<!--
-->
 
 
 
 
== Lidhje të jashtme ==
{{Commons|Haute-Normandie}}
*[http://www.france.fr/en/regions-and-cities/upper-normandy-haven-peace] – Faqe zyrtare françeze {{en icon}}
*[[www.region-haute-normandie.com Faqe zyrtare]] {{fr icon}}
 
{{Stampa:Rajonet e Francës}}