Ndryshimi mes inspektimeve të "Normandia e Epërme"

ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''Normandia e Epërme''' ([[Gjuha frënge|frën]]:Haute-Normandie ) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] i [[ Franca|Francës]] i krijuar në vitin [[1956]]. Rajoni përbëhet nga dy departamente, prefktura dhe qyteti më i madh i rajonit është [[Rouen]]. Egzistojnë dy Normandi Normandia e Epërme dhe [[Normandia e Poshtme]].