Dallime mes rishikimeve të "Pays de la Loire"

3 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{Rajon në Francë |Rajoni = Pays de la Loire |Flamuri_figura = |Flamuri_artikulli = |Stema_figura = Logo pays de la loire.png |Stema_arti...)
 
No edit summary
|Flamuri_figura =
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura = Logo pays de la loire.png
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
 
 
'''Pays de la Loire''' ({{IPA-fr|pɛ.i də la lwaʁ}}; {{lang-br([[Gjuha bretoneze|bretonezisht]];Broioù al Liger}}) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] në perëndim të [[ Franca|Francës]]. Rajoni përbëhet nga pesë departamente, prefktura dhe qyteti kryesor i rajonit është [[Nantes]].