Dallime mes rishikimeve të "Madhësitë fizike"

v (Fix)
|[[kandela]]
|'''cd'''
|Një kandelë është intesiteti i dritës një një drejtim të caktuar , që një burim i cili prodhon rrezet me frekuencë 540&nbsp;&middot;&nbsp;10<sup>12</sup> herc, dhe inteziteti i tyre në këtë drejtim është 1/683 '''W''' për steradianeradian.
|}
 
Anonymous user