Dallime mes rishikimeve të "1888"

5 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
* [[Bahri Omari]] - ishte deputet, botues, publicist shqiptar, ministër dhe veprimtar i [[Balli Kombëtar|Ballit Kombëtar]].
* [[Rexhep Mitrovica]] - veprimtar, [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]], ministër e Kryeministër.
* [[Dhimitër Berati]] - [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]] (vdiq më [[1970]])
* [[5 janar]] - P. [[Anton Harapi]] OFM, klerik, mësues, përkthyes, orator, publicist dhe politikan shqiptar.
* [[28 mars]] - [[Shuk Gurakuqi]], nëpunës, financier, deputet dhe ministër.
* [[Dhimitër15 Beratitetor]] - [[Dhimitër Berati]], [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]] (vdiq më [[1970]]).
 
== Vdekje ==
7.597

edits