Dallime mes rishikimeve të "Blackburn Rovers F.C."

ska përmbledhje të redaktimeve
| kryesia = {{flamuri|India}} [[V H Group]], {{flamuri|Anglia}} [[Gary Bowyer]]
| trainer = {{flamuri|Anglia}} [[Gary Bowyer]]
| ngjyrat_e_klubit = BluKaltër dhe bardhë
| adresa = Ewood Park, BB2 4JF Blackburn
| faqja_zyrtare = [http://www.rovers.co.uk rovers.co.uk]