Dallime mes rishikimeve të "Blackburn Rovers F.C."

ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''Blackburn Rovers Football Club''' është një klub profesionist anglez me seli në [[Blackburn]], Lancashire. Skuadra konkuron në [[Football League Championship]] që nga [[2012–13 Football League Championship|sezoni 2012–13]]. Ata u rrëzuan nga [[Premier League]] në fund të sezonit 2011–12, niveli më i lartë i futbollit anglez. Skuadra drejtohet momentalisht nga trajneri [[Gary Bowyer]] pasi paraardhësi i tij [[Michael Appleton]] u shkuarkua më 19 Mars 2013. Appleton ishte trajneri i tretë që humbi punën në gjashtë muaj pas [[Steve Kean]] dhe [[Henning Berg]].
'''Blackburn Rovers F.C.''' është klub futbollisti anglez.
 
== HistorikuHitoria ==
 
== Klubi ==