Dallime mes rishikimeve të "1972"

95 bytes added ,  7 vjet më parë
(→‎Vdekje: Akaki Khorava)
* [[1 Janar]] - [[Maurice Chevalier]], këngëtar dhe aktor francez
* [[16 Prill]] - [[Jasunari Kavabata]], shkrimtar japonez (l. [[1899]])
* [[9 Maj|9 maj]] - [[Tahir Dizdari]], nëpunës, publicist, gjuhëtar e orientalist shqiptar.
* Akaki Khorava - vdiq me 23 Qershor 1972
7.597

edits