Ndryshimi mes inspektimeve të ".al"

63 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
Informacioni mbi kufizimet e regjistrimit ishte i pasakte!
v (U kthyen ndryshimet e 78.53.209.73 (diskutimet) në versionin e fundit nga Goraninet.)
v (Informacioni mbi kufizimet e regjistrimit ishte i pasakte!)
synimi=Entitete të lidhura me [[Skeda:Flag of Albania.svg|30px]]|
përdorimiaktual=Përdoret në Shqipëri|
kufizimi=PërCdokush mundgjithëregjistrojë Shtetasitnjë Shqipëtarëdomain .al. ShqipëriDisa dhekufizime jashtëaplikohen Shqipërisëpër domainet e nivelit të dytë ku kërkohetkanëregjistruesi të jetë individ me shtetësinështetësi apo nënshtetësinënënshtetësi Shqipëtare, duke përfshirë edhe bizneset të regjistruara në [[Shqipëri]]
struktura= Regjistrimet janë të mundur per te gjitha nivelet|
 
 
== Niveli i dytë ==
RegjistrimiAktualisht i nivelitmunddytëbëhet ështëregjistrimi i lejuar ekzistojnë shumë domein-eadresave të nivelit të dytë. sipas nën-domein më poshtë:
 
== Niveli i tretë ==
Aktualisht mund të bëhet regjistrimi i adresave të nivelit të tretë sipas nën-domein më poshtë:
 
* '''.COM.AL''' - Për ISP, kompanitë, organizmat tregëtare, persona fizike dhe juridike.
6

edits