Dallime mes rishikimeve të "Federata Shqiptare e Futbollit"

ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
'''Federata Shqiptare e Futbollit ose shkurt F.SH.F. është themeluar më 1930. Në federatën ndërkombëtare të futbollit FIFA është anëtarësuar më 1932 ndërsa në Unionin e Federatave Evropiane UEFA më 1954. Presidenti i F.SH.F. është Armand Duka. Kombëtaren e Shqipërisë e udhëheq trajneri italian Gianni De Biasi. F.SH.F. është pjesëmarrëse aktive në FIFA dhe UEFA dhe ka dy gjyqtarë të nivelit të FIFA-s dhe pesë asistentë të gjyqtarëve në FIFA.
 
Kombëtarja Shqipëtare është shpirtërisht jo vetëm përfaqsuese e Shqipërisë të sotme por e të gjithë Shqiperisë Etnike.Sigurisht ne pritje të pranimit të Federates Kosovare të Futbollit.
F.SH.F. organizon të gjitha aktivitetet sportive në Shqipëri që përfshijnë Kategoria Superiore, Kategoria e Parë, Kategoria e Dytë, Kategoria e Tretë, Kupa e Shqipërisë, Futsal, Futbollit te Femrave, Futbollit Amator, etj.
== Pak Histori ==
Fillimet e futbollit në Shqipëri
Anonymous user