Dallime mes rishikimeve të "Toronto"

3 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Ford → Tory)
vNo edit summary
| gjatësia = -79.384020
}}
 
 
'''Toronto''' është qyteti më i madh i [[Kanadaja|Kanadasë]] dhe kryeqyteti i provincës [[Ontario]]. Ndodhet në buzë të liqenit të Ontarios. Toronto numëron 4.203.281 banorë. 49% e njërzve në Toronto kanë lindur jashtë Kanadas. Në Toronto mundë të gjendet CN Tower, e cila kishte qënë kulla më a lartë në botë për më shumë se 30 vjet.
 
{{...}}<!--
-->
 
 
{{amerika-gjeo-cung}}