Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjergj Lala"

2 bytes removed ,  5 vjet më parë
U kthye versioni 1468068 i bërë nga 151.25.56.104 (diskutimet)
(Gjergji Lala)
(U kthye versioni 1468068 i bërë nga 151.25.56.104 (diskutimet))
'''Gjergji Gjergj Lala''' është një aktor dhe regjisor i njohur shqiptar. Ka luajtur shumë role në teatër dhe kinematografi. Më i përmenduri është roli i [[Mihal Grameno]]s në filmin shqiptar "[[Liri a vdekje]]". Ka vite që jeton në [[Itali]] ku është aktivizuar në filma e telefilma të ndryshëm.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]