Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

ky eshte nje qutet qe eshte harruar te shkruhet
(ky eshte nje qutet qe eshte harruar te shkruhet)
'''Evropa Perëndimre''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]].Amarildo
 
== Pozita gjeografike ==
Anonymous user