Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

Reverted 1 edit by 185.30.144.146 (talk). (TW)
(ky eshte nje qutet qe eshte harruar te shkruhet)
(Reverted 1 edit by 185.30.144.146 (talk). (TW))
'''Evropa Perëndimre''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]].Amarildo
 
== Pozita gjeografike ==