Dallime mes rishikimeve të "Kapiteni (futboll)"

→‎kapiteni fitues i World Cup: Neymar meritonte të ishte kapiten ne botërorin 2014 dhe e meritonte finalen.
v (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q715772 (translate me))
(→‎kapiteni fitues i World Cup: Neymar meritonte të ishte kapiten ne botërorin 2014 dhe e meritonte finalen.)
*[[2006 FIFA World Cup|2006]] – [[Fabio Cannavaro]] ([[Italy national football team|Italy]])
*[[2010 FIFA World Cup|2010]] – [[Iker Casillas]] ([[Spain National Football Team|Spain]])
* 2014 – Neymar (Brazil)
 
==Burimi==
Anonymous user