Ndryshimi mes inspektimeve të "Jessie J"

179 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Jessica Ellen Cornish''' (lindur 27 Mars 1988) njohur më mirë me emrin e saj fazë Jessie J, është një këngëtare anglishtfolse dhe kompozitore. Lindur dhe rritur në Lo...)
 
[[File:Jessie J 2012.jpg|thumb|Jessie J 2012|Jessie J]]
'''Jessica Ellen Cornish''' (lindur [[27 Mars]] 1988) njohur më mirë me emrin e saj fazë Jessie J, është një këngëtare anglishtfolse dhe kompozitore. Lindur dhe rritur në [[Londër]], Angli ajo studioi në Shkollën BRIT para nënshkrimit me Records dhe arritja e një marrëveshje me Sony / ATV Music Edit ku ajo shkroi për artistët, duke përfshirë Chris Brown dhe [[Miley Cyrus]]. Duke cituar ndikimet e ndryshme, Jessie J është e njohur si muzikante dhe me performancë e stil të pazakontë që mikson vokalin me shpirtin R & B, pop, electropop, tenton dhe hip-hop. Jessie J mori çmime të ndryshme dhe nominime për kontributet në industrinë e muzikës, duke përfshirë Choice Award BRIT e 2011 kritikëve dhe Tone BBC-së 2011. Deri në prill 2012, Jessie J shiti mbi 11 milion disqe dhe 2.5 milionë albume, në mbarë botën. Në Tiranë ajo performoi për publikun shqiptar në 29 Nëntor 2014 gjatë festimeve të Natës së Bardhë
 
 
 
[[Kategoria:Muzikë]]
[[Kategoria:KëngtareKëngtarë britanikë]]
[[Kategoria:Londër]]