Ndryshimi mes inspektimeve të "Romët"

79 bytes added ,  6 vjet më parë
(U kthye versioni 1432758 i bërë nga 84.20.68.66 (diskutimet) please use talk page if you want to voice your opinion, thank you.)
 
== Traditat dhe kultura ==
==fdskf dlgkfld gkdf; hkfghl;glhk lkhgjl ghjkkhjljwaertsgfgvcbvjyykhgljhl==
==Gjuha==
 
== Gjuha ==
Gjuha rome ka ngjashëri me gjuhët e folura në Indinë e veriut dhe Pakistanin lindor. Shumë nga romët flasin dhe gjuhën e vendit ku ata kanë emigruar.
 
Anonymous user