Ndryshimi mes inspektimeve të "Romët"

79 bytes removed ,  6 vjet më parë
Rejected the last text change (by 109.69.163.125) and restored revision 1432760 by Aldnonymous
(Rejected the last text change (by 109.69.163.125) and restored revision 1432760 by Aldnonymous)
 
== Traditat dhe kultura ==
== Gjuha ==
==fdskf dlgkfld gkdf; hkfghl;glhk lkhgjl ghjkkhjljwaertsgfgvcbvjyykhgljhl==
 
== Gjuha ==
Gjuha rome ka ngjashëri me gjuhët e folura në Indinë e veriut dhe Pakistanin lindor. Shumë nga romët flasin dhe gjuhën e vendit ku ata kanë emigruar.