Dallime mes rishikimeve të "Gjuha perse"

144 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 122 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9168 (translate me))
No edit summary
{{Gjuha
|shtet = [[Irani|Iran]], http://it.wikipedia.org/wiki/Afghanistan
|vendi = Azia
|folës =110 milion persona
|renditja =
|familja =Perse
|emëri =Gjuha perse
|zyrtare =
|institucioni =
}}
 
'''Gjuha perse''' (persishtja) ështëesht gjuhanje gjuh iranike qe flitet ngane [[Irani]], [[Afghanistan]] ...dhe folës[[Taghistan]].
 
'''Dijalekte '''
 
{{cung}}
[[gu:ફારસી]]
[[new:फारसी भाषा]]
__INDEX__
Anonymous user