Dallime mes rishikimeve të "Biçeci"

3 bytes removed ,  7 vjet më parë
Fsh Biçec
v (Robot: ndryshime kozmetike)
(Fsh Biçec)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
 
{{Pp}}Rreze malit sharr gjindet fshati Biqec tash (Bicaj) me Mbi 300 shtepi dhe me afro 32002200 banore.Fshati gjindet ne pjesen veriperendimore te Kaqanikut apo me saktesisht ne kilometrin e 4 ne krahun e djatht majt te magjistrales Kaqanik-Prishtine.Shkolla e Fshatit Biqec gjindet ne qender te fshatit dhe e mban emrin e atëdhetarit "Jusuf Gervalla" numron perafersisht 500 nxenes.
 
Fshati Ka 3 deshmoret e fshatit :
Fadil Bunjaku ,Fatmir Horuni Dhe Habit Dullovi
Fatmir Horuni
Habit Dullovi
1

edit